Városlista
2024. május 11, szombat - Ferenc

Hírek

2014. Március 15. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Versenyhátrányban vannak a hazai vállalatok a beszerzésnél

Versenyhátrányban vannak a hazai vállalatok a beszerzésnél

A magyar vállalkozások nagy része azért esik el komoly megrendelésektől, mert nem elérhetők termékeinek adatai. Míg Nyugat-Európában a szükséges információk az esetek 60 százalékában megtalálhatók a cégek honlapján, addig Magyarországon ez az arány csupán 12-15 százalék körül mozog – állapította meg a Tablazat.hu beszerzési szakportál.

A Tablazat.hu összesen 134 ipari cég 1142 termékét vizsgálta beszerzői szemmel, információk és leírások után kutatva. Az eredmény elszomorító: „csupán 31 cég weboldala kínált releváns információt összesen 163 termékről, de ezek között is több olyan volt, amelyről csupán egy angol nyelvű, pdf formátumú kiadvány volt feltöltve.

Nagyon sok cég hajlamos azt gondolni, hogy mivel tevékenységi köre specifikus, és sok visszajáró ügyféllel rendelkezik, az ő áruikra igényt tartó ügyfelek mindenképpen megtalálják őket. „Ezért gyakran egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy megjelenjenek az interneten, inkább hírnevükre és kapcsolatrendszerükre hagyatkoznak. Úgy gondolják, hogy aki speciális eszközöket keres, jól tudja, hol találhat rájuk” – magyarázza Kócsi Norbert, a Tablazat.hu beszerzési szakértője.

A találatokat elemezve azzal szembesülünk, hogy a nyugat-európai és a magyarországi ipari cégek netes megjelenése között rendkívül nagyok a különbségek. A hazai gyártók, beszállítók weboldalai szinte használhatatlanok. Jellemző rájuk, hogy csupán kulcsszószerűen felsorolják tevékenységi köreiket, a beszállítókat érdeklő termékinformációk viszont szinte teljesen hiányoznak. Az angol vagy német ipari cégek weboldalán viszont a legtöbb részletes információ fel van tüntetve, ami így megkönnyíti a beszerzők munkáját, és növeli a megrendelések esélyét is.

„Tapasztalataink szerint öt cégből egy meg sem nyitja a beszerzői ajánlatkéréseket, és csupán kevesebb mint a fele válaszol a megkeresésekre. Ez gyakran annak köszönhető, hogy a beszerzők nem pontosan tudják, hogy mit szeretnének, ezért az ajánlatkérés általános kérdésekből áll, a cégek pedig ezekkel egyszerűen nem foglalkoznak. Így az információhiány miatt a beszerzők sokszor eleshetnek egy kedvezőbb ajánlattól, az ipari cégek pedig akár néhány biztos megrendeléstől” – magyarázza Kócsi Norbert.

A hazai vállalkozások minimális befektetéssel képesek lennének jelentősen növelni forgalmukat. A legfontosabb lépés egy hatékony honlap felépítése, ahol egyszerűen és gyorsan megtalálható minden, a beszerzőket érdeklő információ a termékekről és a szolgáltatásoktól. Még az sem szükséges, hogy modern kinézetű legyen a honlap, a beszerzők ugyanis elsősorban a számukra releváns adatokat keresik. Útmutatóul szolgálhatnak azok az információk, amelyek iránt a közelmúltban a legtöbbször érdeklődtek. Az is nagyban megkönnyíti a beszerző döntését, ha illusztrációkat, esetleg véleményeket is talál a termékek mellett.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 11. 07:00, szombat | Belföld

Magyar-kínai együttműködés a vasúti járműgyártás területén

Együttműködési megállapodást írt alá az Acemil Zrt. a világ egyik legnagyobb mozdony- és motorvonat-gyártójával, a kínai CRRC Zhuzhou Locomotive Co. Ltd.-vel - tájékoztatta a magyar társaság pénteken az MTI-t.

2024. Május 11. 06:58, szombat | Belföld

Átadták a felújított Igmándi Erődöt Komáromban

Komárom talán soha nem fejlődött akkora léptekkel, mint napjainkban, ezt példázza a frissen felújított Igmándi Erőd átadása is, amiben fontos szerepe volt a kölcsönös tiszteletre alapuló magyar-szlovák együttműködésnek is

2024. Május 10. 12:09, péntek | Belföld

KSH: 3,7 százalékkal nőttek átlagosan a fogyasztói árak áprilisban, az egy évvel korábbi adatokhoz képest

Idén áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. Május 10. 12:06, péntek | Belföld

A KSH szerint olcsóbbak lettek az üzemanyagok itthon, a szomszédos országok áranál

Az EU Weekly Oil Bulletin legfrissebb adatai alapján Magyarországon a 95-ös oktánszámú motorbenzin átlagára 626, míg a régiós országokban 616 forint volt.