Városlista
2025. október 7, kedd - Amália

Hírek

2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede

- hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a XVIII. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján hétfőn a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban.

A kormányfő a fesztivál nyitórendezvényén úgy fogalmazott: biztos abban, hogy a mai fiatalok nem akarnak kamu életet, nem akarnak alibi állást, nem akarnak felnőtt fejjel is a szüleik pénzén élni, hanem saját értelmes életet akarnak, értékes tudással, komoly kihívásokkal és sikerekkel. "Mert képesek rá. Mert önök képesek akarnak lenni erre" - húzta alá, és megjegyezte: ezt érzi minden évben, amikor végignéz a széksorokon, és látja, "hogy az ország jó kezekben lesz."

Orbán Viktor azt mondta a versenyző fiataloknak, hogy "egy reményteli és jó okkal bizakodó ország diákjai." Hozzátette: ma egymillióval több ember dolgozik Magyarországon, mint 15 éve, és a biztos megélhetéshez "nem kell állami állás után kuncsorogni."
A miniszterelnök azt kérte a fiataloktól, hogy legyenek büszkék a szüleikre, mert nekik köszönhető, hogy Magyarországon ismét a szakmáké a jövő.

Felidézte: 2010-ben, amikor nemzeti kormány alakult, Magyarország "leginkább egy csődtömeg volt". Az volt a közmeggyőződés, hogy munkából nem lehet megélni, ezért milliószám éltek emberek segélyből, ügyeskedésből, a szabályok kijátszásából, vagy kerestek valami állami állást - mutatott rá. Úgy folytatta: a legtöbben akkor még gimnáziumba igyekeztek, hogy onnan a felsőoktatásba mehessenek. "Sokan jobban bíztak egy darab papírban, mint a saját tudásukban, szorgalmukban és akaraterejükben" - fogalmazott, kiemelve: az ilyen országnak nincs jövője, az ilyen ország "végelgyengülésre van ítélve, és előbb-utóbb dögrovásra is jut."

"A mi nemzedékünk ebbe nem akart beletörődni" - jelentette ki a miniszterelnök. Hozzátette: nem törődtek bele, hogy gyerekeik és unokáik egy "vergődő, talpra állni képtelen, reménytelen lelkületű országban nőjenek fel."
"Önök büszkék lehetnek a szüleikre, akik kemény munkával kirántották Magyarországot a csődhelyzetből, talpra állították és visszaadták az önbizalmát" - fogalmazott.

Orbán Viktor a fiatalokhoz szólva azt is kiemelte: a szüleiknek köszönhetik, hogy a munka visszanyerte becsületét, és a fiatalok többsége ismét biztos szaktudást akar a kezébe.

"Nekik köszönhetik, hogy a legkorszerűbb szakképzést építettük ki Magyarországon, 140 milliárd forint értékben fejlesztettük a szakmunkásképző helyeket, tantermeket, új épületeket, gépparkokat. Nekik köszönhetik a szakmunkás ösztöndíjrendszert, a munkáshitelt és a 25 év alattiak adómentességét. Nekik köszönhetik, hogy egy jó asztalos ma már havi 800 ezer forintot is hazavihet, egy jó villanyszerelő havi egymilliót is megkereshet, és önök ennél is többet fognak keresni, ha rendesen kitanulják a szakmájukat és elég szorgalmasak lesznek" - magyarázta a kormányfő.

Orbán Viktor szerint a jövőben csak olyan ország lehet sikeres, amely megbecsüli a tehetséges, szakmájukat magas szinten művelő embereket, Magyarország pedig ilyen ország
- emelte ki.

Közölte ugyanakkor, hogy a "gyors változások és fenyegető veszélyek" miatt a "magyaroknak nem csak egyenként, de "nemzetként is" helyt kell állniuk.

Kifejtette, hogy a szomszédban zajló véres háború, a vámháború, a határainkon folyó népvándorlás, az energiaszegénység a hajdan gazdag nyugati országokban, a klímaváltozás a természetben, a "háborús készülődés a brüsszeli szalonokban" mind veszélyt jelentenek.

Közölte, hogy ezzel együtt "megvan a saját jó forgatókönyvünk Magyarország jövőjéről", viszont "a legrosszabb forgatókönyvek is ott vannak az asztalon".

Az Ukrajna európai uniós tagságáról zajló véleménynyilvánító szavazás fontosságát hangsúlyozva hallgatóságához szólva kijelentette: "ez az ügy eldönti, hogy milyen lesz az önök következő 20 éve", azaz a mai fiatalok "legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb" két évtizede.

Úgy vélekedett, hogy amennyiben a fiatalok "a jövőben is migránsmentes Magyarországot" szeretnének, továbbá nem akarnak a nyakukba "milliószám ukrán munkásokat", akik elfoglalják a munkahelyeiket és leverik a fizetéseiket, akkor nem szabad hagyniuk, hogy a fejük fölött döntsenek. Arra biztatott mindenkit ezért, hogy vegyen részt a szavazáson és döntsön.

A miniszterelnök zárásként megköszönte a fiatalok és tanáraik munkáját, szüleiknek azt, hogy "nem mihaszna alakokat, hanem rátermett fiatalokat neveltek", majd felszólította a diákokat, "mutassák meg, hogy mit tudnak, hadd lássa mindenki, hogy megjöttek a magyarok".

Címkék: orbán viktor, Ukrajna

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld

Lázár János: egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése

Egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése.

2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: nem Ukrajna elnöke fog dönteni az EU-csatlakozásról

Nem Ukrajna elnöke fogja eldönteni, hogy országa csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, hanem a tagállamok, márpedig a magyar emberek már döntöttek

2025. Október 07. 07:33, kedd | Belföld

NGM: megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról

Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.

2025. Október 07. 07:29, kedd | Belföld

Orbán Viktor: az alacsony adó a legjobb gazdaságpolitika