Hírek
2016. Március 19. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Tovább csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma
Tovább csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma: az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) legfrissebb összesített adatai szerint az országban március 7. és 13. között az előző hetinél 35 százalékkal kevesebb,
23 600 beteg fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel. A 10. héten a fővárosban és tizenöt megyében csökkent, egy megyében (Csongrád) nem változott, három megyében (Békés, Somogy, Vas) emelkedett az influenzaszerű megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az előző héthez viszonyítva.
Az orvosnál megjelent betegek kormegoszlásában nem történt lényeges változás az előző hetekhez képest, továbbra is elsősorban gyerekeket és fiatal felnőtteket betegített meg a vírus.
Az epidemiológiai központ honlapján közzétett jelentés szerint az OEK laboratóriumában végzett virológiai vizsgálatok során a betegek túlnyomó többségénél influenza B vírust mutattak ki.
Az influenzajárvány miatt továbbra is a főváros és tizenegy megye több egészségügyi intézményében van részleges vagy teljes látogatási tilalom.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld
Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály
2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld
Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás
Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon
2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás a héten is
2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld
Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök
A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.

