Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2016. Január 03. 06:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Többfelé megmaradt a hó, és további havazás is várható

Többfelé megmaradt a hó, és további havazás is várható

Az újév második napján több helyre megérkezett az igazi tél: a hideg mellett havazással is. Több településen meg is maradt hó, és az előrejelzések szerint több hullámban a következő napokban is várható még havazás.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint a 300 méter feletti településeken többfelé alakult ki hólepel, egyebek közt Kékestetőn is.

A meteorológiai szolgálat mérőegységei számos 300 méter alatti településen is regisztráltak havazást. Néhol még csak foltokban jelent meg a hó, de országszerte számos helyen alakult ki hólepel. Több település is van, ahol már szombaton nap közben is 1-2 centiméteres volt a hóréteg, például Pakson, Székesfehérváron, Városlődön, Kisbéren.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: intenzívebb havazásra a késő esti, éjszakai órákban lehet számítani. Vasárnap reggelig a délnyugati országrészben (Dél-Dunántúl, Zala, Alpokalja) több helyen 2-5, főként a határ közeli térségekben helyenként 5 centiméternél is több friss hó várható.

A havazás, hószállingózás mellett eleinte nyugaton ónos szitálásra is számítani lehet - tették hozzá.

Kiemelték továbbá, hogy a megélénkülő szél vasárnap délelőttig Baranya és Somogy megyében, az arra legérzékenyebb útszakaszokon kissé hordhatja is a havat. A hófúvás veszélye miatt Baranya és Somogy megyére elsőfokú figyelmeztetést is kiadott a meteorológiai szolgálat.

A meteorológiai szolgálat azt írta: több hullámban érkezik a havazás. Az előrejelzés szerint vasárnap kezdetben még délnyugaton, délen gyenge havazás lehet, majd fokozatosan megszűnik a csapadék. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 10 és mínusz 4 Celsius-fok között alakul, de északkeleten a derült tájakon ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 6 és mínusz 1 fok között várható.

Hétfőn a nap második felében nyugat, délnyugat felől újabb havazás érkezik, amely kedd reggel kelet felé távozik. Kedd délutántól szerda reggelig hasonló ütemben, de a korábbiakhoz képest intenzívebb csapadék érkezik. A havazás mellett az ország déli felén kedden átmenetileg ónos eső, eső is valószínű.

Címkék: , havazás, tél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik