Hírek
2016. December 01. 07:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több megyében iszonyatos széllökések lehetnek
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) időjárás-előrejelző és veszélyjelző osztálya csütörtök hajnalban figyelmeztető előrejelzést adott ki péntekre az ország egész területére.
Közölték azt is, hogy Fejér, Komárom-Esztergom, Pest, valamint Veszprém megyék területén a legerősebb széllökések meghaladhatják az óránkénti 90 kilométert.
A várt széllökések így a három fokozatú skála 2., azaz narancs fokozatát érik el. Felhívták a figyelmet arra, hogy az aktuális veszélyjelzések folyamatosan nyomon követhetők az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján, a www.met.hu/idojaras/veszelyjelzes/oldalon.
Az időkép.hu portálon az látszik, hogy Kapuvártól Orosháza vonaláig esik a hó, illetve hószállingózás tapasztalható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

