Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2021. Március 31. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Tarlóégetés közben meghalt egy férfi Rédicsen

Tarlóégetés közben meghalt egy férfi Rédicsen

Tarlóégetés közben meghalt egy férfi a Zala megyei Rédicsen, a 75-ös főút mellett kedd délután - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.

Mukics Dániel közleménye szerint jelzés érkezett a katasztrófavédelemhez, hogy a 75-ös főút mellett egy hektáron ég a kukoricatarló. A tűzoltók megfékezték a lángokat, de oltás közben a leégett területen egy férfi holttestére bukkantak.

Március eleje óta 2140 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat, és 2800 focipályányi terület égett le - ismertette a szóvivő, aki felhívta a figyelmet arra, hogy csak ott szabad égetni, ahol ezt megengedik a szabályok. Külterületen tilos tarlót égetni, kerten belül pedig csak akkor szabad elégetni a zöldhulladékot, ha azt önkormányzati rendelet megengedi - írta Mukics Dániel.

Címkék: égetés, rédics, tarló

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld

Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat

Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.

2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak

Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld

Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt

Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt