Hírek
2025. Szeptember 24. 06:57, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: húszmilliárd forint értékű beruházást hajt végre az amerikai Genesys Magyarországon
Húszmilliárd forintos értékű beruházást hajt végre a Genesys amerikai technológiai vállalat Budapesten, amely immár a nyolcadik beruházás az Egyesült Államokból Donald Trump elnök idei hivatalba lépése óta -
jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden New Yorkban.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető aláhúzta, hogy a Genesys rendkívül jelentős szerepet játszik a világpiacon a mesterséges intelligencia használata, a felhőalapú ügyfélszolgáltatások területén.
"Azt hiszem, hogy ennél modernebb, s ennél magasabb képzettséget igénylő beruházásról nem nagyon álmodhatunk" - mondta.
Majd hozzátette, hogy ez a húszmilliárd forintnyi értékű budapesti beruházás 250 magas képzettséget igénylő munkahelyet teremt majd hazánkban, amelyek betöltői a mesterséges intelligencia szerepét fogják kutatni, illetve növelni a felhőalapú informatikai szolgáltatásokban.
Szijjártó Péter kifejtette, hogy amikor az Egyesült Államokban jár, minden alkalmat kihasznál arra, hogy tovább ösztönözze az amerikai beruházásokat.
Hangsúlyozta, hogy az amerikai cégek jelenleg a harmadik legnagyobb beruházói közösséget alkotják Magyarországon, és beruházásaik az elmúlt években is nagymértékben hozzájárultak a hazai gazdaság teljesítményéhez.
"És most különösen nagy szükségünk van az amerikai beruházásokra, hiszen Ursula von der Leyen elnök egy olyan, európai szemszögből rendkívül hátrányos megállapodást kötött, amelynek nyomán az Egyesült Államokba irányuló európai termékekre nagyon komoly vámtételeket szabnak ki, és emiatt az európai gazdaság komoly nehézségekkel szembesül" - emlékeztetett.
"Mi a Magyarországra irányuló amerikai beruházásokkal csökkentjük az elrontott vámmegállapodás negatív hatásait. Trump elnök hivatalba lépése óta hét amerikai vállalat jelentett be beruházást Magyarországra, a mai napon pedig a nyolcadik ilyen beruházásról adhatunk hírt" - összegzett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

