Hírek
2025. Június 12. 07:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
A Külgazdasági és Külügymjinisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be, hogy az Egyesült Államok és Kína közötti megegyezés jó hír Magyarország számára, ugyanis hazánk két legnagyobb, Európai Unión kívüli kereskedelmi partneréröl és beruházójáról van szó.
"Brüsszel viszont foghatja a fejét: miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással, az EU elszigetelte magát a világgazdaság meghatározó szereplőitől" - emelte ki.
"Nincs vámmegállapodás az Egyesült Államokkal, de vámokat vezettek be a kínai autóiparral szemben, szankciókat Oroszországgal szemben, az európai versenyképesség ezért durván lejtmenetbe került" - folytatta.
"Ursula von der Leyen Európai Bizottsága több kárt okozott eddig az európai gazdaságnak, mint bármilyen vám bevezetése" - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.

