Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2017. Április 02. 13:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Szakértő szerint a terrorizmus miatt indokolt az elektronikai eszközök tiltása a repülőgépeken

Szakértő szerint a terrorizmus miatt indokolt az elektronikai eszközök tiltása a repülőgépeken

Horváth József biztonságpolitikai szakértő szerint számolni kell azzal, hogy egy merénylő laptopba rejtett robbanószerkezetet hoz működésbe egy repülőgép fedélzetén,

ezért indokolt az elektronikai eszközök használatának tiltása a repülőgépeken.

Horváth Józsefet arról kérdezték vasárnap az M1 aktuális csatornán, hogy a brit hírszerzés azt feltételezi, terroristák kifejleszthettek olyan módszereket, amelyekkel úgy tudnak robbanóanyagot elrejteni a hordozható számítógépekbe (laptop) és mobiltelefonokba, hogy azokat a repterek biztonsági átvilágítási rendszere ne észlelje.

Kifejtette: a technológiai fejlődés a terrorizmusban is megjelenik, "reálisan számolni kell" azzal, hogy egy merénylő egy laptop akkumulátorának helyére olyan hatékony robbanószert helyez el, amely képes lyukat ütni egy repülőgép oldalába, amitől lezuhanhat a gép. Nem véletlen, hogy az Egyesült Államok megtiltotta több országban, hogy az onnan felszálló, Amerikába tartó repülőgépek fedélzetére laptopot vihessenek fel - fűzte hozzá.

Arra a kérdésre, hogy okostelefonba is el lehet-e rejteni robbanószerkezetet, Horváth József úgy válaszolt, ezt nem lehet kizárni, a fejlődés olyan gyors - példaként az okosórákat említette, amelyek egyre inkább elterjednek a mindennapokban -, hogy talán fél év múlva azt kell előírniuk a biztonsági szerveknek, hogy "semmiféle elektronikai eszközt biztonsági okokból" nem lehet felvinni a gépekre.

Sajnos a repülés olyan "emelt szintű kockázati tényezővé" vált, hogy ezeket a szigorításokat lépésről lépésre be kell majd vezetni - hangoztatta a szakértő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.