Városlista
2025. július 11, péntek - Nóra, Lili

Hírek

2012. Szeptember 13. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Soha nem voltak még ennyire mínuszban a lakossági folyószámlák

Soha nem voltak még ennyire mínuszban a lakossági folyószámlák

Egyre több az olyan háztartás, amelyik képtelen kijönni a hó végéig a rendszeres jövedelméből.

A folyószámlahitelek állománya folyamatosan nő, egy átlagos magyar állampolgár évente 13,5 ezer forintnyi kamatot fizet a bankoknak a mínuszba csúszott folyószámlák miatt - írja a Világgazdaság.

A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint a hazai háztartások folyószámla-hiteleinek állománya folyamatosan emelkedik, júliusban már meghaladta a 450 milliárd forintot, ami historikus csúcsnak számít. Eközben a teljes lakossági hitelállomány a hónap folyamán markánsan lecsökkent, a háztartások már csak 7340 milliárd forinttal tartoztak a bankoknak. Az elmúlt 12 hónap adatait vizsgálva pedig kiderül, a folyószámlahitel kivételével jóformán mindegyik hiteltípusnál visszaesett az állomány, a lakáshitelek volumene 20 százalékkal lett alacsonyabb, mint egy éve, a fogyasztási hiteleké pedig 10 százalékkal zsugorodott, a folyószámlakölcsönöknél ugyanekkor 10 százalékos növekedés volt.

A jelenségből arra lehet következtetni, hogy miközben a lakosság egyre kevésbé vásárol lakást vagy tartós fogyasztási cikkeket hitelből, folyamatosan nő azok száma, akik nem képesek kijönni a hónap végéig a fizetésükből.

Az OTP Banknál is az a tapasztalat, hogy az ügyfelek egyre nagyobb mértékben használják ki a hitelkeretüket. A hitelintézet szerint a magasabb állományok egyik oka lehet, hogy a végtörlesztés kapcsán az ügyfelek egy része megszüntette/feláldozta megtakarításait, ezért használja aktívabban az esetleg felmerülő likviditási problémáira a folyószámlahitelt. Pedig a folyószámlahitel nem olcsó, a jegybank adatai szerint a forintszámlákat átlagosan 30 százalék körüli éves kamat mellett lehet mínuszba vinni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.

2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld

OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása

A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák