Hírek
2022. Augusztus 26. 08:58, péntek |
Helyi
Forrás: mti
Rengeteg gránátot találtak Szombathelyen
Összesen 155 darab 82 milliméteres második világháborús szovjet aknavetőgránát került elő Szombathelyen - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede csütörtökön a Facebook-oldalán.
Bejegyzésük szerint az első robbanóeszközt egy családi ház kertjében emésztőgödör ásása közben találták. Ezt követően a honvédség tűzszerészei napokig kutattak a területen fémkereső műszerek segítségével.
A földből végül kiemelt, világháborús eredetű aknavetőgránátok össztömege megközelítette az 500 kilogrammot - emelték ki.
A robbanótesteket a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították a katonák, későbbi megsemmisítésre - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

