Hírek
2020. Október 20. 08:02, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/fotók: police.hu
Őzikét mentettek az árvízből

Szabadidős rendőrtől kért segítséget egy helyi vadász Tiszaszederkénynél egy, az árvíz miatt bajbajutott állat megmentéséhez.
A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság baleseti helyszínelőjétől, Áfra Zsolt főtörzsőrmestertől 2020. október 18-án 16 óra körül kért segítséget egy helyi vadász, egy őz megmentéséhez – közölte a rendőrség.
Hozzátéve, hogy a szabadnapos rendőr azonnal a bajbajutott állat segítségére sietett, amit a Tiszaszederkény melletti gátnál tekintett meg. Az őz szemmel láthatóan nagyon ki volt már fáradva, feltehetően sokat hánykolódott az árral. Az állat a Sajóban, a parttól nem messze feküdt erőtlenül. A főtörzsőrmester a vadásszal megközelítette, majd a vízből a partra vitte a vadat, ahol összekötötték lábait, majd plédbe tekerve autójukba tették és megszárították. Megmentői terepjárójukkal egy tiszaújvárosi fás, bokros területre szállították az állatot, ahol szabadon engedték. Az őz némi unszolásra kezdett csak jótevőitől eltávolodni, és visszamenni a természetbe.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.