Hírek
2021. Április 28. 18:58, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Országszerte várhatók zivatarok csütörtökön
Zivatarveszély miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökre.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Budapestre, Pest, Nógrád és Heves megyére a felhőszakadás veszélye miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.
Azt írták: csütörtök délután a záporok mellett egyre többfelé alakulhatnak ki zivatarok is. A legerősebb gócokhoz felhőszakadás, viharos (60-80 kilométer/órás) széllökés és jégeső is társulhat. A záporok, zivatarok éjfélig is kitarthatnak, különösen a Duna vonalától keletre eső területeken.
Az előrejelzés szerint csütörtökön a hőmérséklet hajnalban 4 és 11 Celsius-fok között várható. A legmagasabb hőmérséklet 16-24 fok között alakul, az északkeleti határnál mérhetik az alacsonyabb, a déli határ közelében a magasabb értékeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

