Hírek
2020. Június 24. 12:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Óriási csalás miatt emeltek vádat Bács-Kiskunban
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás, rossz minőségű termék forgalomba hozatala
és orgazdaság bűntette miatt vádat emelt egy bűnözői csoporttal szemben.
A főügyészség szerdán azt közölte az MTI-vel, hogy 754 millió forinttal rövidítette meg a költségvetést a bűnözői csoport, melynek tagjai külföldről behozott bázisolajat jövedéki adó megfizetése nélkül, üzemanyagként értékesítettek.
A vád szerint az ügy első és másodrendű vádlottja – apa és fia – 2016 júniusától a 2017 novemberében történő letartóztatásáig horvát, magyar és cseh cégek nevében egy lengyel gazdasági társaságtól univerzális olajat vásárolt, amelyet egyetlen esetben sem a szállítási helyként megadott szlovén és román címekre szállíttatott, hanem jövedéki adó megfizetése nélkül, Magyarországon üzemanyagként értékesített.
A fuvarokmányokon és kitárolási iratokon szállítási címként megjelölt külföldi címek fiktívek voltak, ott sem épületek, sem gazdasági társaságok nem voltak.
A megvásárolt univerzális olaj a lobbanáspontja és magas növényolaj-tartalma miatt nem felelt meg a dízelgázolaj szabvány szerinti minőségi követelményeinek.
A bázisolaj fuvarozását az ügy harmadrendű vádlottja szlovák cégén keresztül végezte, a járműszerelvényt is minden esetben ő vezette.
Az ügy további vádlottjai, az olaj magyarországi viszonteladói és magánszemély vevői tisztában voltak azzal, hogy olyan bázisolajat vásárolnak, amely után jövedéki adót és áfát senki nem fizetett. Így jóval a hivatalos egységár alatt jutottak hozzá az olajtermékhez.
Az ügyészség az apát és fiát, valamint a szállításokat végző férfit különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás bűntettével, valamint rossz minőségű termék forgalomba hozatalának bűntettével vádolja, míg 12 társuknak orgazdaság bűntette miatt kell felelniük.
A jelenleg szabadlábon lévő vádlottak bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék fog dönteni – áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.

