Hírek
2025. Január 31. 07:58, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Jó reggelt, Németország! Isten hozott a klubban!
Jó reggelt, Németország! Isten hozott a klubban! (Guten Morgen, Deutschland! Welcome to the club!) - írta csütörtökön az X közösségi médián Orbán Viktor miniszterelnök arra reagálva, hogy a német szövetségi parlament alsóháza előző nap elfogadta a bevándorlási szabályok szigorításáról szóló határozatot.
A jelenleg ellenzéki német Kereszténydemokrata Unió (CDU) és bajorországi testvérpártja, a Keresztényszociális Unió (CSU) közös frakciójának beadványát az Alternatíva Németországért (AfD), a liberális FDP és egyes független képviselők támogatásával fogadták el 348 igen szavazattal 345 ellenében és 10 tartózkodás mellett.
Az előterjesztés szövegében az áll, hogy gyakorlati beutazási tilalmat vezetnek be olyan személyek számára, akik nem rendelkeznek érvényes beutazási okmányokkal, és nem esnek az európai uniós szabad mozgás hatálya alá. A beadvány a végrehajtható döntés alapján kiutazásra kötelezett személyek őrizetbe vételéről, valamint a német szövetségi rendőrség szerepének növeléséről is rendelkezik, ami a migránsok visszaszállítását illeti.
A kiutazásra kötelezett bűnelkövetőket, illetve azokat, akik potenciálisan fenyegetést jelenthetnek, határozatlan ideig őrizetben tarthatják, míg önkéntes alapon el nem hagyják az országot, vagy kitoloncolásuk végrehajthatóvá válik. Az egyébként nem kötelező érvényű előterjesztés tartós határellenőrzéseket is sürget.
Hasonló szigorítások miatt Magyarországot az Európai Unió elítélte: tavaly júniusban az Európai Bíróság 200 millió euró egyszeri, és további napi egymillió euró kényszerítő bírság megfizetésére kötelezte Magyarországot az uniós bevándorlási politika megsértése miatt, amiért nem teljesítette a Bíróság 2020 decemberében hozott ítéletét a befogadási feltételekről szóló uniós irányelv és a visszatérési irányelv rendelkezéseinek megsértésével kapcsolatban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.

