Hírek
2023. Szeptember 26. 12:04, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor a francia Veolia vállalat vezetőjével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök kedden délelőtt a Karmelita kolostorban fogadta Antoine Frérot-t, a Veolia Environnement igazgatótanácsának elnökét és delegációját -
közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát irányító helyettes államtitkár.
A Veolia a magyar energia-, víz- és hulladékgazdálkodási piac egyik vezető szereplője.
A keddi egyeztetés fő témája a magyar kormány és a Veolia (Dalkia) Energia Zrt. között tíz évvel ezelőtt kötött stratégiai partnerségi megállapodás megújítása volt.
Tárgyaltak a cég további magyarországi terveiről és erőmű-beruházásairól, de szóba kerültek a francia-magyar gazdasági kapcsolatok is - tájékoztatott a sajtófőnök.
Ezek érdekelhetnek még
2023. November 29. 06:00, szerda | Belföld
90 százalék fölé emelkedhet az egyszer használatos ital palackok visszagyűjtési aránya
Az új visszaváltási rendszerrel a mostani 40 százalék körüli szintről 90 százalék fölé nőhet az egyszer használatos italos palackok visszagyűjtési aránya
2023. November 29. 06:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: életben lévő magyar túszról kaptunk információt az izraeli hatóságoktól
A kormány értesítést kapott az izraeli hatóságoktól, amely szerint a két eltűnt magyar állampolgárból egy biztosan életben van és jelenleg is a Hamász terrorszervezet foglya - közölte a külgazdasági és külügyminiszter.
2023. November 29. 06:00, szerda | Belföld
A Tisza vize megérkezett Debrecenbe
2023. November 28. 13:39, kedd | Belföld
MÁV: nyolc év után újraindult a vasúti személyközlekedés Szeged és Szabadka között
Nyolc év után, napi 5 vonatpár közlekedtetésével újraindult a vasúti személyközlekedés Szeged és Szabadka között - közölte a MÁV kedden az MTI-vel.