Hírek
2018. Július 05. 11:55, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - fotó: Thai NavySEAL / Facebook
Nem tudni, mennyi idő alatt hozzák fel a thaiföldi barlangban rekedt diákokat
A Magyar Barlangi Mentőszolgálat szakmai vezetője szerint nem tudni, mennyi időbe telik, amíg felhozzák az észak-thaiföldi Tham Luang barlangrendszerben rekedt diákokat.
Horváth Richárd az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában azt mondta, szerinte búvármódszerrel nem lehet kihozni őket, mert nagyon nehezek a körülmények. Hasonló esetekben korábban lyukat fúrtak a barlangba és kapszulákban hozták fel a bent rekedteket, de a szakemberek nem tudják rendesen felmérni a terepet. Ennek oka, hogy a monszun miatt folyamatosan esik az eső.
Kovács Márton barlangász azt mondta, a búvárok arról számoltak be, hogy "nulla" látótávolság mellett merültek, nagy sodrásban és rendkívül szűk járatokon át jutottak el a diákcsapatig; a fiatalok azért szorultak be, mert az esőzés miatt megemelkedett a vízszint, elzárva a barlang kijáratát.
Horváth Richárd szerint ha eláll az eső, akkor van arra esély, hogy a búvárok a vizes szakaszokon egyenként áthozzák a diákokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború – Az eddigi legnagyobb dróncsapás érte Moszkvát
Három nap alatt másodszor érte ukrán dróntámadás a Moszkvai Olajfeldolgozó Gyárat (MNPZ), de a keddivel ellentétben csütörtökön már több pilóta nélküli repülőszerkezet is eltalálta a létesítményt.
2026. Június 19. 09:00, péntek | Külföld
Ne várjunk őszig a kéményellenőrzéssel!
2026. Június 17. 14:00, szerda | Külföld
Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást
Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.
2026. Június 16. 11:00, kedd | Külföld
Kallas: az amerikai-iráni megállapodás első lépés a Hormuzi-szoros megnyitása felé
Az Európai Unió üdvözli az Egyesült Államok és Irán között bejelentett megállapodást, amely első lépést jelenthet a Hormuzi-szoros megnyitása és a közel-keleti konfliktus lezárása felé

