Hírek
2023. Szeptember 28. 13:12, csütörtök |
Külföld
Forrás: MTI
Négy embert megsebesített egy lövöldöző Pozsonyban, a rendőrök lelőtték
Négy embert, köztük egy rendőrt is megsebesített egy pozsonyi lakótelepen egy ház ablakából lövöldöző férfi csütörtökön hajnalban. Rátámadt a helyszínre érkező rendőrökre is, akik lelőtték - közölte a szlovák rendőrség.
Az elkövető az ablakból kezdett lövöldözni a szlovák főváros Dúbravka városrészében, majd az utcára rohant, és tovább lövöldözött - írta az esetről elsőként beszámoló noviny.sk hírportál szemtanúkra hivatkozva. A férfi ezután visszament a lakásába, ahonnét később egy robbanás zaja hallatszott, majd az elkövető késsel a kezében kirohant a lakásból, és a lépcsőházban a közben már a helyszínre érkező rendőrökre támadt, akik azt követően lelőtték. A lövöldöző a helyszínen meghalt.
Az incidensben négyen sebesültek meg, köztük egy rendőr. A TASR szlovák közszolgálati hírügynökség jelentése szerint őket a pozsonyi egyetemi kórházban lőtt sebekkel, egyiküket késszúrás okozta sebesülés miatt is el kellett látni. Kettőnél műtéti beavatkozásra is szükség volt.
A rendőrség közlése szerint a férfi tettének oka egyelőre ismeretlen, az eset körülményeit egyelőre vizsgálják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt
Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.
2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld
Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder
Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.

