Városlista
2026. május 11, hétfő - Ferenc

Hírek

2022. December 13. 10:43, kedd | Belföld
Forrás: mti

Navracsics: Magyarország most már hozzáférhet az uniós forrásokhoz

Navracsics: Magyarország most már hozzáférhet az uniós forrásokhoz

Szerinte megvalósultak a magyar kormány által júniusban kitűzött célok.

Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter kedden Budapesten nyilatkozott, miután az uniós tagállamok nagykövetei hétfőn pozitívan értékelték a koronavírus-járvány utáni gazdasági helyreállítást segítő uniós források lehívását lehetővé tevő magyar helyreállítási tervet és annak hivatalos elfogadását javasolták az Európai Unió Tanácsának.

A miniszter sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, az volt a céljuk, hogy december 31-ig megállapodjanak az Európai Bizottsággal a kohéziós pénzekről annak érdekében, hogy Magyarország a forrásvesztést elkerülje, továbbá az Európai Tanácsnak jóvá kell hagyni a magyar helyreállítási tervet.

Közölte, a hétfői döntés azt is jelenti, hogy Magyarország - a többi tagállamhoz hasonlóan - most már hozzáférhet az uniós forrásokhoz. A Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) keretében 2300 milliárd forint nyílik meg Magyarország számára - tette hozzá.

Navracsics Tibor azt mondta, az operatív programok esetében a magyar társfinanszírozással együtt 14 ezer milliárd forint áll rendelkezésre 2027 végéig.

Fotó: MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld

Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről

Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.

2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld

A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik

A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.