Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2025. Május 06. 07:40, kedd | Belföld
Forrás: MTI

NAV: május 20-áig kell elfogadni vagy módosítani az adóhivatal által készített bevallási tervezeteket

NAV: május 20-áig kell elfogadni vagy módosítani az adóhivatal által készített bevallási tervezeteket

Május 20-áig kell elfogadni vagy módosítani a NAV által készített bevallási tervezeteket, akinek fizetendő szja-ja maradt, 500 ezer forintig automatikus részletfizetést kap, ha ezt jelzi a tervezetben

- hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-nek küldött közleményében.

Hangsúlyozták, a NAV online rendszerében, az eSZJA-ban a legegyszerűbb a folyamat, itt a felhasználóbarát online felület rögtön a tervezet megnyitásakor mutatja, van-e fizetendő vagy visszaigényelhető adó. A rendszer fizetendő adó esetén automatikusan felhívja a figyelmet a részletfizetés lehetőségére, amely már egy kattintással elérhető, felesleges külön nyomtatványon kérni, gyorsabb és egyszerűbb a tervezet benyújtásakor jelezni a könnyítésre vonatkozó igényt. Tavaly mintegy 15 ezren választották az szja-bevallás biztosította "egyetlen szám beírásával, már kész is a részletfizetés" lehetőséget.

Ha a tervezetben visszaigényelhető adó szerepel - mert például valaki év közben nem kérte a munkáltatótól, kifizetőtől az első házasok, a személyi vagy a családi kedvezmény érvényesítését - akkor pedig a bankszámlaszámot, vagy a postacímet kell megadni a kiutaláshoz, attól függően, hogy miként szeretné megkapni az összeget. A NAV a bevallás beérkezésétől számított 30 napon belül utalja ki a visszajáró adót - írták a közleményben.

Aki még nem regisztrált az Ügyfélkapu+-ra vagy a DÁP-ra, érdemes most megtennie, hiszen így azonnal elérheti elektronikusan a saját szja-bevallási tervezetét az eSZJA-oldalon.

Címkék: adóbevallás, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?