Hírek
2023. Május 10. 13:25, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Művészetek Völgye - Több mint kétezer program az idei fesztiválon
Csaknem 2200 zenei, irodalmi, színházi, családi és egyéb programmal várja a látogatókat július 21. és 30. között Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden a 32. Művészetek Völgye.
Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter a rendezvénysorozat szerdai budapesti sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy a Művészetek Völgye a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa (VEB2023 EKF) projekt gazdag programkínálatának egyik legmegbecsültebb eleme, a környék egyik legrégebbi és legsikeresebb kulturális attrakciója.
Mint kiemelte, a VEB2023 programrégióhoz 116 település csatlakozott. A közös cél az, hogy az EKF évad lendülete 2023 után is megmaradjon, olyan térséggé téve a környéket, ahol a kultúra, a kreatív ipar és a szolgáltatások gazdaságfenntartó és -fejlesztő erővé válnak - hangsúlyozta Navracsics Tibor.
Oszkó-Jakab Natália, a Művészetek Völgye igazgatója elmondta, hogy 3 faluban több mint 40 helyszínen, mintegy 2200 programmal készülnek, így naponta átlagosan 220 esemény várja majd a látogatókat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.

