Hírek
2025. Május 08. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Molnár Karolina: újabb funkcióval bővült az EgészségAblak applikáció
Az online időpontfoglalásnál az applikáció a legkorábban elérhetőtől megmutatja a szabad időpontokat - jelentette be Molnár Karolina, a Belügyminisztérium (BM) stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára szerdán Budapesten.
A kőbányai Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet - Kerkovits Gyula Szakrendelőben tartott sajtótájékoztatón az államtitkár elmondta: a fejlesztések nyomán lehetséges országosan, illetve régióban vagy településen keresni az - akár beutalóköteles - szakrendelések szabad időpontjai között.
Kiemelte: az EgészségAblak applikációt már több mint négymillióan töltötték le, és havonta 150 millió betegdokumentumot töltenek le róla.
Molnár Karolina hangsúlyozta: az EgészségAblak applikáció rendkívül hasznos, könnyen kezelhető és arra biztatott, mindenki éljen vele.
A helyettes államtitkár cáfolta, hogy ugyanabba az intézménybe egy időpontot akár több beteg is lefoglalhatna egyszerre.
Kőnig Róbert sebész, a betegtájékoztatás és a betegelégedettség fejlesztéséért felelős miniszterelnöki biztos felhívta a figyelmet az EgészségAblak applikáció Egészség A-tól Z-ig funkciójára, amely röviden, szakszerűen ad tájékoztatást az emberi testről, a betegségekről, kezelésekről. Mint mondta, havonta mintegy 350 ezren olvassák az adatbázist.
Felhívta a figyelmet az applikáció betegelégedettségi kérdőívére, amelyet az ellátás után tölthetnek ki a betegek. Mint mondta, eddig több mint 900 ezer választ kaptak, feldolgozásuk folyamatos és ezek alapján alakítják az egészségügyi ellátást.
Révai Róbert, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet orvos-igazgatója, megbízott főigazgatója elmondta: náluk mintegy száz szakrendelés foglalható az applikáción keresztül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.

