Hírek
2022. Február 02. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Mindenhol emelkedett a szennyvizekben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja
Tovább emelkedik a szennyvizekben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján.
Azt írták, a januári 4. héten az előző héthez képest kisebb mértékben, de tovább emelkedett a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja.
Emelkedő tendencia jellemzi a Budapest környéki települések - Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta - közös mintáját, valamint Pécs, Székesfehérvár, Szolnok és Szombathely mintáját. Csökkenés egyetlen vizsgált településen sem volt mérhető.
Hozzátették: a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja minden mintavételi helyen az "emelkedett" kategóriába sorolható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

