Hírek
2021. Szeptember 14. 17:00, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Mesterlövészre volt szükség Abán
Egy családi ház melléképülete gyulladt ki Abán, amelyben egy gázpalackot a rendőrségnek kellett kilőnie.
Tűz keletkezett hétfőn kora délután egy abai családi ház melléképületében a Rákóczi utcában. A katasztrófavédelem szakemberei több gázpalackot is eltávolítottak az épület közvetlen környezetéből, amelyek közül egy acetilén töltetű palackot olyan nagymértékű hőterhelés ért, hogy a rendőrség segítségét kérték a robbanásveszély elhárításához – közölte a rendőrség.
A mesterlövész több célzott lövéssel nyomástalanította a túlhevült palackot, melynek során sem személyi sérülés, sem anyagi kár nem keletkezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld
NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld
Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

