Városlista
2026. március 29, vasárnap - Auguszta, Bertold

Hírek

2020. Szeptember 03. 18:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Mérséklődhet a gazdasági visszaesés

Mérséklődhet a gazdasági visszaesés

Mérséklődhet a gazdasági visszaesés a harmadik negyedévben - mondta Regős Gábor, a Századvég Gazdaságkutató makrogazdasági üzletágvezetője csütörtökön az M1 csatornán.

Hozzátette: a második negyedévben a pénzügyi és biztosítási ágazat kivételével minden területen visszaesés volt. A gazdasági mutatók szerint a turizmus, az ipar, ezen belül a járműipar, a szállítás, illetve a szórakoztatóipar terén is nagy volt a hanyatlás.

A csökkenés leginkább a koronavírus-járvány miatt hozott, a második negyedévre jellemző szigorú korlátozásokkal magyarázható, amely a harmadik negyedévben már kevésbé volt jelen - fűzte hozzá Regős Gábor.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld

A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között

Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt

2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon

A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén