Hírek
2021. Január 07. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: mti
Merkely: Minden eddigi oltásnál biztonságosabb a koronavírus elleni vakcina - VIDEÓ
Az új tipusú vakcinák sokkal biztonságosabbak, mint egy-két régebbi típusú - mondta Merkely Béla a Semmelweis Egyetem rektora szerdán reggel a Mokkában.
Az, aki már egyszer átesett a fertőzésen és még egyszer kapcsolatba kerül a vírussal, sokkal könnyebben és gyorsabban tud reagálni, komolyabb szövődmények nélkül - közölte Merkely Béla a műsorban – írta a tenyek.hu.
Kifejtette, hogy ezzel együtt egyértelműen az oltás a lehető legbiztonságosabb módja annak, hogy immunitás alakuljon ki.
"Az új tipusú vakcinák sokkal biztonságosabbak, mint egy-két régebbi típusú. Ez egy új technológia, de valójában ismert módszer, olyan anyaggal visszük be ezt a hírvivő RNS-t a szervezetbe, amit például a kozmetikában régóta alkalmaznak" – emelte ki a Semmelweis Egyetem rektora a Mokka reggeli adásában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

