Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2018. Október 04. 18:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Meghosszabbították a sólyi gyermekgyilkosság gyanúsítottjának letartóztatását

Meghosszabbították a sólyi gyermekgyilkosság gyanúsítottjának letartóztatását

További két hónappal meghosszabbította a sólyi gyermekgyilkosság gyanúsítottjának letartóztatását az ügyészi indítványnak helyt adva a bíróság - közölte a Veszprém Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint az ügy fiatalkorú gyanúsítottja ellen különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt folyik nyomozás.

A bírói végzés szerint a gyanúsított szabadlábra kerülése esetén tartani kellene a szökésétől, elrejtőzésétől, emellett a bizonyítás megnehezítésének, meghiúsításának megakadályozása érdekében is szükségesnek ítélte a bíróság a letartóztatás ismételt meghosszabbítását - közölte az ügyészség.

A rendőrség korábbi tájékoztatása szerint a nyolcéves sólyi kislány eltűnéséről májusban édesapja tett bejelentést, a holttestet másnap hajnalban találták meg a szomszédos Királyszentistván közelében. A gyilkossággal gyanúsított 16 éves hajmáskéri fiatalt még aznap elfogta a rendőrség, és miután beismerő vallomást tett, a bíróság elrendelte a letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki: