Hírek
2017. Március 01. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Megdőltek a melegrekordok a tél utolsó napján

A fővárosi és az országos melegrekord is megdőlt a tél utolsó napján - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden az MTI-vel.
Mostanáig ezen a napon 19,7 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet, amit ezen a napon mértek. Ezt 1927-ben Jászberényben rögzítették. Ennék csaknem 2 fokkal melegebb volt most Kiszomboron, így az új napi országos rekord 21,6 fok lett.
A fővárosban is 1927-ben volt a legmelegebb a február 28., akkor 17,2 fok volt. Most viszont a XVIII. kerületi, pestszentlőrinci állomáson 17,4 fokot mértek.
A sokévi átlag szerint a 20 fok fölötti csúcsértékek május első felére jellemzőek - jegyezte meg a meteorológiai szolgálat.
Az előrejelzések szerint viszont szerdán, a tavasz első napján hidegfront érkezik, s ennek hatására jelentősen csökken a hőmérséklet. Szerdán napközben a csapadékzóna kelet felé távozik, délután a keleti megyékben is megszűnik a kiterjedt csapadék, már csak néhol lehet futó zápor, az Alpokalján esetleg zivatar sem kizárt. A szél többfelé erős, a Dunántúl északi részén viharos is lehet, majd estétől ott is mérséklődik a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-9, a legmagasabb hőmérséklet 8-13 fok között várható.
Csütörtökön és pénteken a leghidegebb órákban mínuszok is lehetnek. A hétvégén viszont melegszik az idő, néhol ismét 20 fok körül alakulhatnak a maximumok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat