Hírek
2011. Szeptember 05. 14:13, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Még mindig eladói nyomás van a piacokon
Folytatódott reggel az erős eladói nyomás a tőzsdéken, az ázsiai részvénypiacok követték a pénteki New York-i lejtmenetet amit ezúttal a gyenge amerikai foglalkoztatási adat váltott ki.
Ma a New York- i tőzsdén nincs kereskedés ünnepnap miatt, de ezen a héten újabb beszámolók érkeznek majd várhatóan azt mutatva, hogy az amerikai nem mezőgazdasági szektorban továbbra sem keletkeznek új munkahelyek.
A legutóbbi adatok szerint augusztusban nem bővült a foglalkoztatottság Amerikában, ezzel további nyomás került a Fed-re az amerikai gazdaság élénkítésével kapcsolatban. A munkanélküliségi ráta változatlan maradt 9,1 százalékon, ez és az összeomló befektetői bizalom pedig egyre nagyobb nyomást gyakorol az amerikai elnökre, hogy elősegítse újabb munkahelyek megteremtését.
A kockázatkerülés megint az arany és a kötvénypiac felé tereli a befektetőket reggel. Tovább esett emiatt az olaj ára is annak ellenére, hogy ismét erős hurrikán éri el a Mexikói öböl térségét, és egy újabb is kialakult az Atlanti óceánon. New Orleansnak olyan részeit fenyegeti ismét a vihar, amelyeket még mindig nem sikerült helyreállítani a hat évvel ezelőtti pusztítás óta. Közben Japán nyugati partjain több tucat halálos áldozatot követelt a Talas tájfun ami óriási közlekedési fennakadásokat és pusztító földcsuszamlásokat okozott.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 15:00, hétfő | Külföld
Kínai külügyminiszter: egy szuverén állam vezetőjének nyílt meggyilkolása elfogadhatatlan
2026. Március 02. 10:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán új vezetése tárgyalni akar
Irán új vezetése tárgyalni akar - közölte Donald Trump amerikai elnök a The Atlantic című lapnak nyilatkozva vasárnap, és hozzátette, hogy ő ezt el is fogadta.
2026. Március 02. 07:23, hétfő | Külföld
Dróntámadás érte az amerikai bázist Erbílben, ahol magyar katonák is szolgálnak
Dróntámadás érte az iraki Kurdisztán székhelyén, Erbílben üzemelő amerikai bázis egyik lőszerraktárát vasárnap - közölte a Clash Report hírportál az X-en.
2026. Március 01. 14:00, vasárnap | Külföld
Lezárják a Hormuzi-szorost
Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.

