Hírek
2012. Szeptember 11. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Matolcsy: valószínű, hogy mégsem adóztatják meg a bankokat

Valószínűleg nem lehet kiterjeszteni a tranzakciós adót a Magyar Nemzeti Bankra.
Valószínűleg nem lehet kiterjeszteni a tranzakciós adót a Magyar Nemzeti Bankra- ezt mondta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter az Országgyűlés munkaügyi bizottságában tartott éves meghallgatásán. Matolcsy György hozzátette, hogy a munkahelyvédelmi akcióterv ezen bevételi lába stabil.
A nemzetgazdasági miniszter azt is elmondta, hogy a kormány szeretné elfogadtatni az IMF-el és az Unióval is a munkahelyvédelmi akciótervet, amely lehetővé teszi az utóbbi két évben indított jelentős eredményeket hozó foglalkoztatáspolitikai fordulat továbbvitelét.Mint mondta, a kormány célja , hogy 2020-ig több mint 5 millió adózó munkahely legyen Magyarországon.
Közben ma reggel a kormányszóvivő azt mondta a Magyar Televízióban, hogy az elővigyázatossági hitelkeret kapcsán két dokumentum is van: az egyik 'az újságok által felkapott', az IMF-es tárgyalások során itt hagyott, a másik pedig egy egy héttel ezelőtti dokumentum, amiben az Európai Bizottság fogalmazta meg a feltételeit. Giró-Szász András a feltételekről annyit mondott: azt senki nem vitatja, hogy az IMF és az EU feltételei között van a bank- és a tranzakciós adó, vagyis a bankokra kivetett terhek megszüntetése, és olyan megszorítások bevezetése, mint amilyeneket kértek 2008-ban is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt
2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld
Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül
Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal