Hírek
2011. November 18. 07:06, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Már a hét végén megszülethet az új adósmentő csomag

A devizahitelesek forintgyengülésből származó megemelkedett költségeinek egy részét átvállalnák a bankok – értesült a Magyar Nemzet.
Akár már a hét végén megszülethet az az új adósmentő csomag, amely a korábban bevezetett árfolyamrögzítés módosított változata lenne.
A konstrukció lényege, hogy a csatlakozó ügyfeleknek 180 forintos frank- és 250 forintos euróárfolyamnak megfelelő törlesztőrészletet kell fizetniük 2014 végéig, a piaci és a fix árfolyam különbségéből fakadó eltérést pedig szintén egy gyűjtőszámlán tartaná nyilván a bank. Újdonság, hogy a fix árfolyam miatt felhalmozódó tartozásnak csupán egy részét kellene visszafizetnie 2015-tõl az adósoknak, bizonyos hányadát pedig a pénzintézet vállalná át.
A program végeztével ezzel a megoldással nem nőne meg jelentősen az ügyfelek törlesztőrészlete, és az is egy lehetséges opció, hogy a gyűjtőszámlán felhalmozódott tartozásra nem számolnának kamatot a pénzintézetek.
Erre nagy valószínűséggel azért lenne mód, mert az állam kamattámogatással, esetleg garanciával támogatná meg a gyűjtőszámlán lévő tartozást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget