Hírek
2025. Július 28. 07:53, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Magyar helikopter indult Bulgáriába az erdőtüzek elleni küzdelem támogatására

A Magyar Honvédség (MH) egyik H225M helikoptere indult Bulgáriába, hogy segítsen az ottani erdőtüzek megfékezésében.
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandár járműve a tűzoltások során használt BambiBucket-tel, valamint minden szükséges felszereléssel és a személyzettel vasárnap 14 óra 45 perckor szállt fel Szolnokról - mondta a honvédelmi miniszter a tárca MTI-hez vasárnap eljuttatott közleménye szerint.
A tárcavezető emlékeztetett: Bulgária súlyos erdőtüzekkel küzd az ország több pontján, ahol a hőmérséklet helyenként meghaladja a 42 Celsius-fokot, és az erős szél tovább nehezíti az oltási munkálatokat. A rendkívüli helyzetben Bulgária az Európai Unió Veszélyhelyzeti Reagálási Koordinációs Központján (ERCC) keresztül kért nemzetközi segítséget: összesen négy tűzoltó helikoptert és két repülőgépet kért a tagállamoktól a légitámogatás biztosítására.
"A magyar segítségnyújtás célja, hogy enyhítse a bolgár katasztrófavédelemre nehezedő nyomást, és hozzájáruljon az erdőtüzek megfékezéséhez, különös tekintettel a Tran és Strumyani települések közelében kialakult, több helyen lakott területeket is veszélyeztető tűzfészkekre."
- mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf a Honvédelmi Minisztérium közleménye szerint.
A Magyar Honvédség - többcélú helikoptereivel és felkészült katonáival - számos hazai és nemzetközi segítségnyújtás alkalmával bizonyított már. Tavaly Észak-Macedóniában erdőtűz oltásában segítettek nemzetközi együttműködés keretében, Vas vármegyében szintén a lángok megfékezésében vettek részt, támogatva a katasztrófavédelmet. 2025. július 23-án pedig Albániába repült ki egy géppár, hogy az ottani erdőtüzek megfékezésében segítsenek. Árvízvédelmi feladatokban is aktív szerepet vállaltak, például Kisorosziban helikopteres betegszállítással segítették a mentést, de Bosznia-Hercegovinában sérült gyermeket mentettek ki helikopterrel az árvíz sújtotta Jablanicából.
A honvédelmi miniszter a közlemény szerint kijelentette: 2025 júliusában vált teljessé a Magyar Honvédség helikopterflottája, amikor megérkezett az utolsó két gép. Ezzel összesen 16 darab közepes, többcélú Airbus H225M típusú helikopter áll rendelkezésre, amelyek kulcsszerepet játszanak a hazai és nemzetközi műveletekben, a katasztrófavédelemtől kezdve a különleges műveletek támogatásáig - áll a Honvédelmi Minisztérium közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 06. 07:27, hétfő | Belföld
Minden aradi vértanú példakép a magyarság számára
2025. Október 06. 07:25, hétfő | Belföld
Czepek Gábor: hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez
Hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez, ami plusz lehetőség a vállalkozásoknak a fix 3 százalékos hitel mellé
2025. Október 06. 07:24, hétfő | Belföld
Napos-felhős, változékony őszi idő várható a héten
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: