Hírek

2012. Június 30. 05:00, szombat | Sport
Forrás: MTI

Magyar győzelemmel zárult Németország legnehezebb terepfutó-versenye

Wermescher Ildikó nyerte a héten rendezett Zugspitze-Ultratrailt, Németország legnehezebb hegyi ultramaratoni versenyét, amelyen a futóknak 100 kilométeres távot, és összesen 5420 méter szintkülönbséget kellett leküzdeniük.

Zahorán Ádám, a 2008-as Bécs-Pozsony-Budapest Szupermaraton ezüstérmese, Wermescher klubtársa pénteken arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az Alpokban rendezett viadalon nemcsak a német, hanem az európai élmezőny tagjai is részt vettek.
A beszámoló szerint Wermescher először 78 kilométer után állt az élre, ám ezután combizomgörcs miatt lassabban tudott csak haladni, és legfőbb riválisa, Andrea Calmbach visszaelőzte. A magyar atléta aztán a 91. kilométernél ismét előzött, és végül kilencperces előnnyel, 14:18:36 óra alatt diadalmaskodott.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 06. 09:47, hétfő | Sport

Két magyar a top 50-ben a tenisz-világranglistán, Marozsán újabb karriercsúcsa

A 36. helyen álló Marozsán Fábián és az 50. Fucsovics Márton révén két magyar is tagja a top 50-nek a férfi teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján.

2024. Május 06. 07:54, hétfő | Sport

A 125 éves Ferencváros gólrekordot döntött a Debrecen ellen

A bajnok és kupadöntős Ferencváros 5-1-re legyőzte a vendég Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

2024. Május 06. 07:53, hétfő | Sport

Miami Nagydíj - Pályafutása első sikerét aratta Lando Norris

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.