Hírek
2019. November 08. 14:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Letartóztatták az apját megkéselő férfit Nyíregyházán
Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság pénteken azt a férfit, aki szerda éjjel megverte lakótársát, majd késsel megszúrta a saját apját. Az idős férfi később a kórházban belehalt sérüléseibe
– közölte a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője az MTI-vel.
Resán Dalma elmondta, a bíróság több ember sérelmére elkövetett emberölés kísérlete miatt december 8-ig rendelte el a gyanúsított letartóztatását.
A tényállás szerint a férfi szerda éjszaka a nyíregyházi lakásában támadt rá alvó lakótársára, a földre rántotta és fojtogatni kezdte, majd a fuldokló segítségére siető édesapját is megütötte és egy ruhafogassal fojtogatta. Ezután egy késsel hasba szúrta apját, aki életveszélyesen megsérült és később a kórházban meghalt.
A férfi lakótársa a bántalmazás során könnyű sérüléseket szenvedett, a korábban már többször büntetett támadót a rendőrök Kótaj külterületén fogták el - ismertette a szóvivő.
A végzés a vádlott fellebbezése miatt nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

