Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2016. Október 30. 08:52, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Lámpákkal összehangolt közlekedést segítő technológiát tesztel a Ford

Lámpákkal összehangolt közlekedést segítő technológiát tesztel a Ford

Új technológiát próbál ki autóiban a Ford, az út mellé telepített eszközökből származó információk alapján a beépített technológia olyan sebességet javasol,

amivel az autósok a legnagyobb eséllyel használhatják ki a jelzőlámpák zöldhullámát - közölte az amerikai autóipari vállalat.

Az Egyesült Királyságban a részben államilag támogatott, 20 millió font költségvetésű projektben egymással és az infrastruktúrával kommunikáló járműtechnológiákat fejleszt és tesztel a cég annak érdekében, hogy a közlekedés kevesebb stresszel, időveszteséggel és üzemanyag-fogyasztással járjon.

A közleményben a vállalat ismertette: a napi rendszerességgel autózó britek évente átlagosan két teljes napnak megfelelő időt töltenek a piros lámpánál várakozva.

Az autókban egy másik technológiát is tesztelnek: az elektronikus vészfék figyelmeztető jelet küld, ha a kocsi előtt 500 méteren belül haladó járművek egyike váratlanul erősen fékez, még akkor is, ha az adott autó nincs a vezető látómezejében.

Jövőre újabb technológiák próbája várható, amelyek arra figyelmeztetnek, ha egy másik jármű elzárja az autós útjába eső kereszteződést, vagy egy mentő-, rendőr- vagy tűzoltóautó közeledik, illetve, ha egy lámpa vagy tábla nélküli kereszteződéshez más járművek közelednek - olvasható a tájékoztatásban.

Címkék: autó, Ford, közlekedés, lámpa

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.