Hírek
2021. November 27. 09:53, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem
Lakástűzben meghalt egy ember Piliscséven
Saját házában keletkezett tűz okozta a halálát egy embernek pénteken Piliscséven - tudatta a katasztrófavédelem közleményben az MTI-vel.
Dóka Imre, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője közölte: arról kaptak értesítést, hogy egy családi ház egyik szobájából füst szivárog. Az esztergomi hivatásos tűzoltók hamar a helyszínre értek; a házban egy ágymatrac és a párna égett; közben a szomszédok megkezdték a helyiségben talált eszméletlen ember újraélesztését, ám a gyors beavatkozás ellenére sem lehetett megmenteni az életét.
Nem zárható ki, hogy a tüzet ágyban dohányzás okozta, a körülményeket tűzvizsgálati eljárásban fogják tisztázni - közölte a helyettes szóvivő.
A szakember arra hívta fel a figyelmet: a lakástüzek többségénél nem a tűz okoz sérülést, hanem a felszabaduló füst vezet füstmérgezéshez vagy halálhoz, ez pedig füstérzékelővel megelőzhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 12. 07:13, péntek | Belföld
Kormányszóvivői tájékoztató: a diák- és a babaváró hitellel, a fővárossal és az egészségüggyel kapcsolatos döntéseket hozott a
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

