Hírek
2012. Február 08. 13:47, szerda |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Komoly meccset vívhat Balzsay

Balzsay Károly április 21-én a korábbi bajnok Dimitri Sartison ellen őrizheti meg nagyközépsúlyú világbajnoki címét.
A Boksz-világszövetség (WBA) magyar vb-címvédője megegyezett klubtársával a mérkőzésről, melynek létrejöttéhez az egyik feltétel az, hogy a vb-övet tavaly súlyos kézsérülése miatt elvesztő német Sartison most szombaton nyerjen a spanyol Carlos Caceido Vernaza elleni találkozóján.
A 32 éves Balzsay – akinek édesapja, a korábbi szövetségi kapitány id. Balzsay Károly megerősítette a megállapodás létrejöttét – tavaly augusztusban Ukrajnában szerezte meg a Sartison sérülése miatt gazdátlanná vált címet, miután nagy csatában legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Sztanyiszlav Kastanovot. A 12 menetes csatáért komoly árat kellett fizetnie a magyar öklözőnek, mert a második menetben erős ütést kapott a jobb fülére, s mint később kiderült, maradandó, 10–15 százalékos halláskárosodást szenvedett. Emellett hosszú ideje kialakult deréksérve miatt sokáig az sem volt biztos, hogy egyáltalán folytathatja-e bokszkarrierjét, orvosai azonban januárban engedélyezték számára az edzések megkezdését.
Balzsay 26 mérkőzést vívott eddig profiként, 24 győzelem mellett két vereséget szenvedett. A WBA előtt a Boksz-világszervezet (WBO) nagyközépsúlyú világbajnoka is volt. A szintén 32 esztendős Sartison 29 profi csatán van túl, amelyből 28-at megnyert, csupán egyszer kapott ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 20. 08:04, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Izgalmas döntetlen az Újpest-Ferencváros rangadón
A közel két hónapja nyeretlen, házigazda Újpest meglepetésre 1-1-es döntetlent ért el az ősi rivális, címvédő Ferencváros ellen a labdarúgó Fizz Liga tizedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.
2025. Október 20. 08:02, hétfő | Sport
Premier League - Ismét kikapott a Liverpool
2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Sport
Rövidpályás úszó-vk – Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méter gyorson
Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méteres gyorsúszásban szombaton a rövidpályás világkupa-sorozat második állomásán az Illinois állambeli Westmontban.