Hírek
2025. Március 23. 09:27, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát
A Fidesz frakcióvezetője szerint a USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát, és ideje lenne ezt a szabályt is meghozni.
Kocsis Máté szombat délelőtt a Facebook-oldalán azt írta: egyre több tény derül ki arról a nemzetközi korrupciós hálózatról, amely Magyarországon is pénzért vásárolt politikusokat, újságírókat, aktivistákat és médiafelületeket.
Hozzátette, az új amerikai kormány által kiborított USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, ezer és ezer csatornán keresztül finanszírozták az adófizetők pénzéből a szélsőséges liberális ideológiát terjesztőket, és azokat, akik kormányellenes tevékenységet végeztek.
"Ne szépítsük: külföldi pénzből érvényesítették itthon más államok politikai és ideológiai érdekeit, illetve külföldi pénzből befolyásolták a közvéleményt vállalatok és tőkéscsoportok gazdasági érdekei mentén"
- fogalmazott Kocsis Máté.
Közölte: durva beavatkozások ezek Magyarország belügyeibe, ezért talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát. "Ideje lenne ezt a szabályt is meghozni" - zárul a kormánypárti politikus bejegyzése.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

