Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2017. Június 07. 20:34, szerda | Belföld
Forrás: mti

Kilenc és tizenkét év fegyházbüntetésre ítéltek két drogdílert Nyíregyházán

Kilenc és tizenkét év fegyházbüntetésre ítéltek két drogdílert Nyíregyházán

Kábítószer-kereskedelem bűntette miatt nem jogerősen kilenc, illetve tizenkét év fegyházbüntetésre ítélt két férfit a Nyíregyházi Törvényszék - közölte a bíróság sajtószóvivője szerdán az MTI-vel.

Toma Attila elmondta, a törvényszék büntetőtanácsa az ítélethirdetés után elrendelte az elítéltek előzetes letartóztatását, így őket a tárgyalásról a büntetés-végrehajtási intézetbe vitték.

Az elsőrendű vádlott 2008-ban ismeretlen ukrán emberek felhívására - másodrendű vádlott közreműködésével - megvásárolt egy Nyíregyháza külterületén lévő ingatlant, melynek vételárát az ukránok fizették ki. A tanyát az elsőrendű vádlott egy ukránnak adta bérbe, aki társaival - mákgubó főzésével - kábítószert állított elő.

A vádlottak a kábítószer előállításához szükséges eszközöket vásároltak és rendszeresen, szükség szerinti mennyiségben a tanyára szállították. Az elsőrendű vádlott a közreműködésért 2011-ig hatmillió forintot kapott az ukránoktól, akik a tanyáról folyamatosan szállították el a kábítószert.

A bűncselekményre úgy derült fény, hogy 2011. november 2-án a kábítószer előállítása közben tűz ütött ki a tanyán. A nyomozók a helyszínen több mint nyolc kilogramm kábítószert és 658 kilogramm kifőzetlen mákszalmát foglaltak le.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben

2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld

A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt

Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.