Hírek
2024. Szeptember 30. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Kétnapos üléssel kezdődik a parlament őszi ülésszaka
A 13 órakor kezdődő ülésen megemlékeznek a közelmúltban elhunyt volt országgyűlési képviselőkről, Donáth Lászlóról (MSZP), Kupa Mihályról (MDF, független), Vincze Kálmánról(FKGP, EKgP) és Bodzás Ferenc Árpádról (MSZP).
Szeptember 30. a helyi önkormányzatok napja, az Országgyűlés erről is megemlékezik.
Ezt követően a napirend előtti felszólalások következnek, szót kap Grexa Liliána ukrán nemzetiségi szószóló is.
Mandátumigazolás is lesz, leteszi a képviselői esküt Hidvéghi Balázs (Fidesz), aki Győrffy Balázst váltja a parlamentben.
Interpellációk és azonnali kérdések is elhangzanak, továbbá döntenek Csárdi Antal (LMP) mentelmi ügyében.
A határozathozatalok után hat nemzetközi egyezményről tárgyalnak a képviselők. Ezek között szerepel több légi közlekedési megállapodás mellett az M80 gyorsforgalmi út és az osztrák S7 fürstenfeldi gyorsforgalmi út magyar-osztrák államhatárnál történő összekötéséről szóló megállapodás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

