Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2019. December 31. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Kedden lehet utoljára régi tízezressel fizetni

Kedden lehet utoljára régi tízezressel fizetni

A régi tízezer forintosokkal kedden lehet utoljára fizetni, 2020-tól csak az új bankjegyek maradnak forgalomban.

A régi típusú tízezresek január 1-től a bank- és postafiókban három évig, a Magyar Nemzeti Bankban (MNB) húsz évig díjmentesen válthatók be azonos címletű fizetőeszközre. A jegybank december eleji összesítése szerint a régi bankjegyek túlnyomórészt már kiszorultak a forgalomból, a forgalom 95 százalékban a megújított tízezresek tették ki.

A régi tízezer forintosok kivonásával befejeződik a bankjegyek megújítási programja. Az MNB készpénzlogisztikai igazgatóságának korábbi közlése szerint az elmúlt 5 évben 900 millió megújított bankjegyet gyártottak le, és 350 millió régi bankjegyet vontak be. A többletkibocsátás költségét 4-5 milliárd forintra becsülték.

Címkék: 10000, bankjegy, forint

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta