Hírek
2016. Március 08. 07:49, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Juncker: a menekültek kizárólag törvényes úton juthatnak majd Európába
Valódi változást fog hozni az uniós és török vezetők rendkívüli brüsszeli csúcstalálkozóján született megállapodás, a jövőben a menekültek kizárólag törvényes úton juthatnak majd Európába
- mondta Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke keddre virradó éjszaka.
Juncker sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy az új egyezmény nyomán, amelynek értelmében Törökország visszafogadja az onnan illegálisan Európába induló migránsokat, sikerül majd megtörni az embercsempészek "üzleti modelljét".
A bizottsági elnök kijelentette, nem lesz értelme annak, hogy a menekültek fizessenek a bűnözőknek az átkelésért. Mint mondta, amennyiben ezt teszik, úgyis hamar visszaviszik őket Törökországba és az európai áttelepítésre várók listájának a végére kerülnek.
Jean-Claude Juncker emellett kiemelte, a migrációs válság kezelésében az egyoldalú megközelítés nem vezet megoldásra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
2026. Január 29. 07:44, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: elengedhetetlen a párbeszéd erősítése Kína és az Egyesült Királyság között
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.

