Hírek
2021. Január 21. 10:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: ügyészség
Játékfegyverrel rabolt ki fiúkat egy nő
Vádat emelt és végrehajtandó szabadságvesztést indítványozott az ügyészség egy nő ellen, aki a vádhatóság szerint játékfegyverrel rabolt ki két fiatalt tavaly szeptemberben Marcaliban - tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség csü
- tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t. Közleményükben azt írták: a 32 éves nő a testvére valódi lőfegyvernek látszó airsoft játékpisztolyával a kezében állta útját a két 17 éves sértettnek, és felszólította őket pénzük átadására. Az egyik fiú megkérdezte a rablót, hogy "ez most komoly?". A nő igennel felelt és egyre agresszívebben követelte a pénzt, amitől a sértettek megijedtek és mintegy hatezer forintot adtak neki.
A rendőrség rövid időn belül elfogta, a bíróság pedig letartóztatta a támadót. A marcali ügyészség kétrendbeli, fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat ellene, és azt indítványozta a bíróságnak, hogy ítélje végrehajtandó fegyházbüntetésre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

