Hírek
2025. Május 16. 09:12, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Izraeli-palesztin - Donald Trump: a Hamászt el kell intézni

Donald Trump amerikai elnök csütörtökön Katarban kijelentette, hogy a Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet által elkövetett 2023. október 7-i támadás a "világtörténelem egyik legrosszabb napja" volt, és a "Hamászt el kell intézni".
Az amerikai elnök Katarban egy üzleti kerekasztal-beszélgetésen beszélt arról, hogy a Hamász által elkövetett terrorcselekmény az "egyik legrosszabb, legszörnyűbb támadás volt, amelyet valaha is látott a világ".
Trump határozottan kijelentette, hogy a "Hamászt el kell intézni".
Elmondta, hogy "nagyon keményen dolgoznak Gázában, ami eddig a halál és a pusztítás területe volt", és elfogadhatatlannak tartja, hogy jelenleg az emberek az összedőlt épületek romjai alatt élnek.
"Az Egyesült Államok be fog avatkozni, és Gáza a +szabadság övezetévé+ válik" - jelentette ki Trump.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 23. 07:08, hétfő | Külföld
Marco Rubio: az Egyesült Államok nem áll háborúban Iránnal
Az Egyesült Államok nem áll háborúban Iránnal - jelentette ki Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap az iráni atomlétesítmények bombázása következtében kialakult helyzetet értékelve.
2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára
Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.
2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát