Hírek
2018. Június 23. 14:45, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotóillusztráció: pixabay
Ismét megkapta a legmagasabb minősítést az Országos Onkológiai Intézet
Harmadik alkalommal kapta meg az egyik nemzetközi szervezet a \"komprehenzív onkológiai centrum\" minősítését az Országos Onkológiai Intézet - tájékoztatta az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) pénteken az MTI-t.
A magyar intézmény az OECI (Organisation of European Cancer Institutes, Európai Onkológiai Intézetek Szövetsége) minősítését kapta meg. Ezt csak a legmodernebb infrastruktúrával rendelkező, az ellátás széles palettáját biztosító intézmények kaphatják meg, amelyek a graduális és posztgraduális orvosképzést, az alap- és transzlációs (alkalmazott) kutatást, valamint a prevenciót egyaránt kiemelkedő szinten végzik.
A csaknem száz onkológiai intézetet tömörítő OECI 2008-ban dolgozta ki minőségbiztosítási akkreditációs programját az európai onkológiai centrumoknak. Célja, hogy a daganatos betegek ellátásában tapasztalható különbségeket harmonizálja, ezáltal a betegek Európa-szerte hozzáférhessenek a legkorszerűbb diagnosztikai és terápiás eljárásokhoz, növelve ezzel esélyüket a túlélésre.
Az elmúlt 10 évben 19 centrum kapta meg ezt a minősítést. Az Országos Onkológiai Intézet 2008-ban, az elsők között vett részt a programban, majd 2012-ben és 2017-ben sikeresen megújította az akkreditációt.
A tanúsítványt Polgár Csaba, az OOI főigazgató főorvosa vette át az OECI éves közgyűlésén pénteken Lengyelországban, Poznanban. A közép-kelet-európai régióban az Országos Onkológiai Intézet továbbra is az egyedüli centrum, amely megfelel a szervezet nemzetközi minőségbiztosítási kritériumrendszerének - emelte ki közleményében az ÁEEK.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld
Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli
Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.
2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld
Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit
Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.

