Hírek
2015. Február 02. 20:01, hétfő |
Helyi
Forrás: Rádió Eger
Influenzahelyzet

Európa-szerte nőtt az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma.
Európa-szerte nőtt az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) legfrissebb, közös influenza jelentése szerint - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) Facebook-oldalán. A beérkezett jelentések szerint egyre több európai országban alakul ki földrajzilag kiterjedt influenza járvány. Ebből a szempontból - a megelőző héthez hasonlóan - elsősorban a kontinens északi és nyugati része érintett. Így Izland, Svédország, Finnország, Észtország, Lettország, Németország, Hollandia, Belgium, Anglia, Írország, Franciaország, Portugália, Spanyolország, Olaszország, Szlovénia, Horvátország valamint Magyarország. Magyarországon az Országos Epidemiológiai Központ összegzése szerint az elmúlt héten 47 600 beteg fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel. Megyénkben még viszonylag alacsony az influenza aktivitás. Megbetegedéseket ugyan mind három Járási Népegészségügyi Intézethez jelentettek, a legérintettebb a Hatvani Járási Népegészségügyi Intézet volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:15, szerda | Bulvár
Cseh László is vízbe ugrik szombaton a harmadik MOL Campus Öbölúszáson
Szombaton harmadik alkalommal rendezik meg a MOL Campus Öbölúszást, amelyen több mint 1600-an ugranak vízbe.
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:12, szerda | Életmód
Groupama Biztosító-OTP Bank: a magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra
A magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából ezer fő megkérdezésével készült országos reprezentatív kutatás szerint.
2025. Június 18. 07:11, szerda | Sport
Vívó Eb - Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat
Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.