Hírek
2024. Július 10. 07:58, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Idén tízezer család kerülhetne nehéz helyzetbe a babaváró program lejárta miatt
Idén mintegy tízezer család kerülhetne nehéz helyzetbe a babaváró program lejárta miatt, ezért a kormány a határidőt 2026. július elsejéig meghosszabbítja
- mondta a kulturális és innovációs miniszter kedden sajtótájékoztatón, Budapesten.
Hankó Balázs a hétfőn bejelentett intézkedésről közölte: a múlt héten a családszervezetekkel folytatott megbeszélést követően döntöttek arról, hogy a babaváró programban 2019. július 1. és 2021. július 1. között részt vevők esetében a visszafizetési határidőt egységesen meghosszabbítják.
"Magyarország családbarát ország, a célunk nem lehet más, mint hogy minden családba megérkezzék a vágyott gyermek" - hangsúlyozta a miniszter, hozzáfűzve, 2010 óta harminc intézkedés, évi 3300 milliárd forint segíti, erősíti a családokat és támogatja a gyermekvállalást.
A 2019. július elsején indult babaváró program eddig 245 ezer családot segített, 211 ezer gyermek született többek között ennek a programnak is köszönhetően - folytatta Hankó Balázs.
Kiemelte ugyanakkor, hogy az elmúlt évek "zaklatott idők voltak" - Covid-járvány, háború, "elhibázott szankciós politika" -, és a családszervezetekkel együtt úgy látták, hogy júliusban több mint ötszáz, idén tízezer család számára jelenthetne problémát a határidő lejárta.
Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubjának alapítója köszönetet mondott azért, hogy a kormány továbbra is a családok mellett áll és meghallgatta a családszervezetek kérését, hiszen a babaváró hitelesek komoly nehézségekbe ütköztek volna a határidő lejártával.
Az elmúlt tizennégy évben nagyon jó kapcsolat alakult ki a kormány és a családszervezetek között, folyamatos a kommunikáció; a múlt heti egyeztetésen felmerült, hogy a tízmillió forintos babaváró hitelt sokan felvették, ám az utóbbi nehéz években nem mindenki merte "bevállalni a gyermekeket" - tette hozzá Király Nóra.
Megjegyezte, a fiatalok sok gyermeket szeretnének a kutatások szerint, ezért is fontos ez az intézkedés.
Hankó Balázs bejelentette továbbá, hogy a kormány a gyermekek minél jobb egészségügyi ellátása érdekében további 1,3 milliárd forint támogatást ad a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjának, hogy a gyermeksebészeti ellátás mellett a gyermektraumatológiához kapcsolódó műtőfejlesztés megvalósuljon.
Az eddigi kétmilliárd forintot kiegészítve válik lehetővé, hogy a dél-alföldi régióban a legmagasabb szintű gyermektraumatológiai ellátásra alkalmas műtőblokk jöjjön létre a tervek szerint egy éven belül - tudatta a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

