Hírek
2015. Június 23. 07:19, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Határzár: a héten tárgyal a kormány az épülő védvonalról és a kiadásokról

A kormány már a héten tárgyalhat a szerb határon épülő védvonalról és ennek kiadásairól.
Mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára a tárca hétfői háttértájékoztatóján, Budapesten.
Az államtitkár elmondta: nem tudja megerősíteni azokat a találgatásokat, amelyek a védvonal építésének költségeiről megjelentek a médiában. A védvonalról az elképzeléseket Pintér Sándor belügyminiszter előterjesztésében tárgyalja majd a kormány, amely tartalmazni fogja a költségekről szóló kalkulációkat is - mondta.
Banai Péter Benő kifejtette: a rendkívüli kormányzati intézkedésekre rendelkezésre álló tartalék még mintegy 60 milliárd forint, ez az összeg nyújthat fedezetet a magyar-szerb határra tervezett védvonal megépítésére.
Banai Péter Benő kiemelte: a rendkívüli kormányzati intézkedésekre rendelkezésre álló idei, együttesen 100 milliárd forintos összegből az év első felében 40 milliárd forintot lehetett felhasználni, ebből a kormány 39 milliárd forintot költött el.
A védvonal finanszírozási összegére több variációt vizsgálnak majd meg - tette hozzá Banai Péter Benő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Semjén Zsolt ártatlan
Semjén Zsolt egy ártatlan ember - szögezte le Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív interjúban.