Hírek
2020. Június 09. 17:09, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Háromtonnás ecuadori kokainszállítmányt foglaltak le Lengyelországban

Háromtonnás, közel 233 milliárd forintnak megfelelő feketepiaci értékű, Ecuadorból Németországon keresztül érkező kokainszállítmányt foglaltak le Lengyelországban
- közölte keddi sajtóértekezletén Mateusz Morawiecki kormányfő. A lengyel központi nyomozó hivatal (CBS) és a határőrség által végrehajtott akció során lefoglalt kábítószer feketepiaci értéke 3 milliárd zloty (232,8 milliárd forint) - mondta el Morawiecki. Közlése szerint a kokain korábban Hamburg kikötőjébe érkezett, ott azonban a helyi hatóságok nem fedezték fel.
A drogot feltehetőleg nemcsak Lengyelországban terjesztették volna, hanem a skandináv feketepiacra is szánták, és egy része visszakerülhetett volna Németországba - tette hozzá a kormányfő.
A sajtóértekezleten szintén felszólaló lengyel belügyminiszter, Mariusz Kaminski az akciót az eddig legnagyobb drogellenes sikernek minősítette a lengyel rendőrség történetében.
Kaminski felidézte: tavaly decemberben a lengyel hatóságok a tengeri úton Kolumbiából érkező, közel kéttonnás kokainszállítmányt tartóztattak fel, idén márciusban pedig több mint negyed tonna tiszta heroint foglaltak le.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.