Hírek
2014. Július 10. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Három csapás: a kormány kivár és figyeli az ítélkezést
Az igazságügyi tárca egyelőre azt figyeli, a három csapás halmazati rendelkezésének alkotmánybírósági megsemmisítése után miként érvényesül a kormány büntetőjogi szándéka, az erőszakos bűncselekmények visszaszorítása - jelentette ki a közrádióban Répássy Róbert, aki elképzelhetőnek nevezte, ha veszélybe kerül a büntetőjogi cél, új, alkotmányos megoldással állhatnak elő.
A három csapás szabályt, miszerint az ember elleni harmadik erőszakos bűncselekményre a legsúlyosabb büntetés is kiszabható, kétféleképp alkalmazta eddig a büntető törvénykönyv. Az egyik, amikor visszaeső bűnözőről van szó, a másik, amikor először kerül több erőszakos bűncselekmény miatt bíróság elé egy elkövető. Utóbbit semmisítette meg az Alkotmánybíróság – jelentette ki Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium államtitkára a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Mindezzel az volt a gond, hogy nem tudhatja az elkövető, hogyan bírálják el az ő bűncselekményeit, hiszen a bíróságon és a büntető hatóságokon múlik, hogy külön vagy egy eljárásban teszik ezt. Márpedig mindez kiszámíthatatlanságot okoz – magyarázta az államtitkár.
'Jelenleg az a feladatunk, hogy - tiszteletben tartva az Alkotmánybíróság határozatát - figyelemmel kísérjük az ítélkezési gyakorlatot, vajon a kormány eredeti büntetőjogi szándéka – az erőszakos cselekmények visszaszorítása – mennyiben érvényesül. Ha veszélybe kerül a büntetőjogi cél, akkor el kell gondolkodnunk azon, hogy egy alkotmányos megoldást találjunk a helyzetre' – tette hozzá.
Arra a kérdésre, milyen következményei lesznek az eddig lezárt ügyekre a mostani alkotmánybírósági döntésnek, azt válaszolta: új ítéletet hoznak ezekben az ügyekben, de vélhetően nem csökkentik jelentősen az érintettek büntetési tételét és nem helyezik őket szabadlábra. Az életfogytig tartó büntetést azonban minden bizonnyal elkerülik – szögezte le.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka

